Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2009

Άφησε άλλους 2 βαθμούς στη Φιλιππιάδα ο ΑΟΤ

Δραστήρια αλλά άτυχη η ομάδα μας, δεν τα κατάφερε τελικά να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο της Φιλιππιάδας.

Το 1-1 μάλλον μας αδικεί όπως εξελήχθηκε το παιχνίδι.

Η ομάδα της Φιλιππιάδας μπήκε στο πρώτο ημίχρονο με ενθουσιασμό και κατάφερε να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΟ Τρίκαλα μπήκε στο παιχνίδι δυναμικά και κατάφερε να ανοίξει στο σκορ στο 62` όταν από πάσα του Μίνγκα, ο Μανουσάκης πλάσαρε τον Σταυράκη γράφοντας το 0-1.

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας αντέδρασε αμέσως και στο 65` μετά από μακρινή σέντρα - σουτ του Λέντζου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Τόλιου γράφοντας το τελικό 1-1.

Το φιλμ του αγώνα

5' Φάουλ του Γκαρόζη, η μπάλα χτύπησε στο τείχος, άλλαξε πορεία και ο Σταυράκης έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ
18' Μακρινό σουτ του Νοβάκοβιτς, ο Τόλιος μπλόκαρε σταθερά
30' Ο Μπασιούκας, απο πάσα του Τρούλλη μπήκε μέσα στην περιοχή αλλά πλάσαρε άουτ χάνοντας μια σπουδαία ευκαιρία για τους γηπεδούχους

41' Σουτ του Γκαρόζη, ο Σταυράκης έπεσε και μπλόκαρε
45' Μεγάλη ευκαιρία για την Φιλιππιάδα, όταν ο Τρούλλης έκανε την κάθετη πάσα για τον Μιχάλη, αυτό πλάσαρε τον Τόλιο που απέκρουσε προσωρινά και ο Σαββίδης έδιωξε στη συνέχεια τη μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος του ΑΟΤ
45'+ Ο Μπασιούκας βρέθηκε ξανά σε καλή θέση αλλά σουταρε πάνω τον Τόλιο που μπλόκαρε σταθερά
53΄Ο Λιοσάτος βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή πλάσαρε αλλά η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ
58' Απο έξοχη πάσα του Καλόγηρου, ο Μίνγκας βγήκε τετ α τετ με τον Σταυράκη, τον πλάσαρε αλλά... πάνω στη γραμμή ο Παλιάνγκας έδιωξε σε κόρνερ

62' ΓΚΟΛ απο πάσα του Μίνγκα, ο Μανουσάκης πλάσαρε τον Σταυράκη για το 0-1
65΄ΓΚΟΛ Μακρινό σουτ του Λέντζου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Τόλιου για το 1-1
75' Μακρινο σουτ του Μανουσάκη με τον Σταυράκη να μπλοκάρει
80' Ο Φουρτούνης σούταρε απο καλή θέση αλλά η μπάλα κόντραρε στον Μαγκλάρα και κατέληξε στα χέρια του Σταυράκη
Διαιτητές: Τσενεκίδης (μέτριος), Χαραλαμπίδης, Βαντσής (Δράμας)

Οι συνθέσεις
Φιλιππιάδα: Σταυράκης, Νοβάκοβιτς (85' Γατσέλος), Μούτας, Παλιάγκας, Καταγής, Κόλινς, Μαγκλάρας, Μπασιούκας, Τρούλλης (46' Λέντζος), Νταλάκας (64' Κοσμάς), Μιχάλης.
ΑΟ Τρίκαλα:Τόλιος, Γιώτας, Σαββίδης, Προβατίδης, Αντωνιάδης, Γκαρόζης, Τροϊρης, Μίνγκας (88' Κυριακίδης), Μανουσάκης, Ενόκ (77' Φουρτούνης), Λιοσάτος (54' Καλόγηρος).

Η στιγμή του γκόλ της ισοφάρισης στο 65'. Ψηλοκρεμαστό μακρινό σουτ - σέντρα του Λέντζου και 1-1