Κυριακή 8 Απριλίου 2012

Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ - Α.Σ. Ασκληπιός – Α.Ο. Σουφλαρίων 3-0

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού στο πρωτάθλημα της Α1 Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας το Σάββατο 7/4/2012 επιβλήθηκε της ομάδας των Σουφλαρίων με 3-0 σετ.

Με αυτή τη νίκη έκανε ένα ακόμη βήμα που την φέρνει πιο κοντά στο Final 4 για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Ο Ασκληπιός έφτασε πλέον τους 9 βαθμούς στον όμιλο και απέχει μόλις μία νίκη από την πρόκριση στο Final 4 της ανόδου.

Στα του αγώνα, από το 1ο σετ η ομάδα του Ασκληπιού έδειξε ότι δεν είναι διατεθειμένη να επιτρέψει στον αντίπαλο να τις δημιουργήσει προβλήματα, προηγήθηκε με 9-2 και 17-8. Με ένα σερί 8-0 πήρε το σετ με 25-8.
    Στο 2ο σετ είχαμε στην αρχή το 4-4. Από εκεί και μετά ο Ασκληπιός μπήκε μπροστά στο σκορ και αφού έκανε το 14-10 και 20-15 πήρε το σετ με 25-20.
    Στο 3ο σετ ίδια εικόνα 7-3 και 12-6 για τον Ασκληπιό που είχε πλέον την πολυτέλεια να χρησιμοποιήσει και μικρές αθλήτριες οι οποίες τα πήγαν πάρα πολύ καλά κάνοντας το 17-8 και 20-14 πήρε και το τρίτο σετ με 25-15.
Τα σετ του αγώνα (1ος Ασκληπιός) 1ο 25-8 σε 20΄, 2ο 25-20 σε 23΄, 3ο 25-15΄σε 21΄.
Α.Σ. Ασκληπιός   (Ιόβτσεβ Δ.) Χαλκιαδάκη Κ. Χατζή Β. Τεντολούρη Μ. Μουρατλάρι Β. Λεπενιώτη Ν. Καπέλου Ε. Γεωργίου Α. Γκουτζιούπα Ε. Γιαννούλη Κ. Βουλγαράκη Κ. Ντιρογιάννη Α. Τόλλιου Ε.
Α.Ο  Σουφλαρίων (Σκανίκα Μ.) Κουτσιαλή Γ. Λαχανά Αλ. Κακάτσιου Ε. Βενετοπούλου Β. Παπαδημητρίου Α. Σουλτσιώτου Β. Καβριγιάννη Β. Καραγιάννη Α. Χαλκιά Κ. Ψύρρα Π. Κανιούρα Χ.