Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

ΑΟΤ - Θερμαϊκός 2-1 σήμερα στο Στάδιο.

Σωρεία χαμένων ευκαιριών για την ομάδα μας.
Τα γκολ οι Κεραμάς και Παπαδόπουλος (αυτ.) ενώ για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει ο Κουτσουρές με εκτέλεση πέναλτι

Ο αγώνας

2' Σέντρα του Ενόκ... ο Μανουσάκης δε πρόλαβε να βάλει το πόδι του και η μπάλα πέρασε αουτ.

4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ Γύρισμα του Μίνγκα απο το ύψος της μικρής περιοχής, ο Κεραμάς με πλασέ έκανε το 1-0

22' Συρτή σέντρα του Κοιλιάρα, ο Μίνγκας δε πρόλαβε να κάνει την προβολή και μπλόκαρε ο Πάφρας

23' Ο Ενόκ βγήκε τετ α τετ με τον Πάφρα αλλά... πλάσαρε επάνω στον τερματοφύλακα του Θερμαϊκού

26' Απο γύρισμα του Μίνγκα... ο Μανουσάκης έπιασε το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά πάνω απο τα δοκάρια του Πάφρα.

44' Ο Μίνγκας απο τα δεξιά έκανε τη σέντρα αλλά ο Μανουσάκης πλάσαρε άουτ

48' Γκολ για τον Θερμαϊκό. Ο Κάζας είδε πέναλτι σε μια φάση όπου ο Γεωργίου στήθηκε και ο Ξαγοράρης έπεσε επάνω του οριακά μέσα στη μεγάλη περιοχή. Ο Κουτσουρές εκτέλεσε το πέναλτι και έκανε το 1-1

49' Κόρνερ του Κοιλιάρα, ο Σαββίδης πήρε την κεφαλιά αλλά ο Πάφρας έδιωξε εντυπωσιακά.

54' Αλλαγή για τον Θερμαϊκό.
Στη θέση του Χατζηστεργίου, ο Μαλαφούρης

64' Σουτ του Κεραμά απο καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ

65' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στη θέση του Καρρά, ο Διαμάντης

69' Απο σέντρα του Μίνγκα, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μόσχου αλλά ο Καζάς έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι.

70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ. Μετά απο σέντρα του Μίνγκα, ο Παπαδόπουλος στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πάφρα για το 2-1

76' Ο Ενοκ έκανε την κατα μέτωπο επίθεση, σουταρε συνατά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

77' Εκτέλεση κόρνερ του Μανουσάκη, ο Γιώτας πήρε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Πάφρας

78' Αλλαγή για τον Θερμαϊκό. Στη θέση του Βιτεβή, ο Ακριτίδης

82' Αλλαγή για τον Θερμαϊκό. Στη θέση του Ξαγουράρη, ο Οφθαλμίδης

87' Απο γύρισμα του Μίνγκα στο ύψος της περιοχής, ο Τροΐρης έκανε το σουτ, ο Πάφρας απόκρουσε, ο Διαμάντης πήρε το ριμπάουντ αλλά ξανά ο τερματοφύλακας του Θερμαϊκού απόκρουσε σωτήρια.

91' Ο Διαμάντης σε τετ α τετ με τον Πάφρα, απέφυγε τον τερματοφύλακα του Θερμαϊκου, απο πλάγια θέση γύρισε αλλά η κεφαλιά του Μίνγκα κατέληξε άουτ

Οι συνθέσεις

ΑΟ Τρίκαλα: Τόλιος, Καρράς, Κοιλιάρας, Γεωργίου, Γιώτας, Σαββίδης, Μίνγκας, Τροΐρης, Ενοκ, Μανουσάκης, Κεραμάς

Θερμαϊκός: Πάφρας, Παπαδόπουλος, Αμπεριάδης, Σκέντζος, Κουτσουρές, Χατζηστεργίου, Ξαγουράρης, Καζαντίδης, Μόσχου, Τσεβρεντης, Βιτεβής.