Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2009

Με συνταγή...Ρεχάγκελ πάμε να πάρουμε τα ματς τελικά...

Ισοπαλία 0-0 το ντέρμπυ του ΑΟΤ με την Επανωμή
Τελικά πιστεύουμε ότι ο ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ θα αλλάξει κατηγορία...

Ο ΑΟ Τρίκαλα, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο Στάδιο, παραχωρώντας 0-0 με την Αναγέννηση Επανομής.

3000 φίλαθλοι βρέθηκαν στο Στάδιο και ενίσχυσαν μέχρι το τελευταίο λεπτό τους ποδοσφαιριστές του ΑΟΤ οι οποίοι κατέβαλαν φιλότιμες προσπάθειες

Η ομάδα μας πίεσε στο β'μέρος, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν κατόρθωσε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενουμένων με αποτελεσματικότητα και να φθάσει στη νίκη.

Η ομάδα της Επανωμής έπαιξε κλειστά και χαρακτηριστικό είναι ότι δεν δημιούργησε ούτε μία ευκαιρία

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Ντε Νίγκρις.

Το φίλμ του αγώνα

14' φάουλ του Σαββίδη, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Κόσογλου.

36' Σέντρα του Προβατίδη απο αριστερά, ο Μίγκας στο 2ο δοκάρι έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

48' Από εκτέλεση φάουλ του Προβατίδη, ο Λιοσάτος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πανω απο τα δοκάρια.

65' Κόρνερ Φουρτούνη, κεφαλιά Ένοκ αλλά ο Κόσογλου απόκρουσε

71' Εξαιρετικό γύρισμα του Καλόγηρου στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Τελκίνσκι δε μπόρεσε να πιάσει το σουτ.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ. Κοεμτζίδης από την Κοζάνη με βοηθούς τους κ.κ. Πετρόπουλο, Τασιόπουλο του ιδίου συνδέσμου.

Οι συνθέσεις:

Τρίκαλα: Τόλιος, Προβατίδης, Καρράς, Θεοδοσιάδης, Γιώτας, Τροϊρης, Τελκίνσκι, Ένοκ, Μίγγας (64' Φορτούνης), Λιοσάτος (58' Καλόγηρος), Σαββίδης (74' Διαμάντης)

Αναγέννηση Επανομής: Κόσογλου, Κύρκος (57' Θεοδωρίδης), Χουνοζίδης, Γκλάμοσακ, Αποστολίδης, Βαγγέλι (78' Παπατζίκος), Δαμιανίδης, Μπακάλης, Καπτίεφ (63' Κράβαρης), Δερμιτζόγλου, Αρχοντίδης