Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2009

"Λευκή" ισοπαλία με Δόξα Κρανούλας στο Στάδιο ο ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Στο μηδέν έμεινε η ομάδα μας χάνοντας άλλους δύο βαθμούς...
Αυτή τη φορά με την Κρανούλα στο Στάδιο και σε ένα παιχνίδι όπου για μια ακόμη φορά, η επίθεση έδειξε αδύναμη στο σκοράρισμα.

Το φιλμ του αγώνα
2' Απο πάσα του Γκαρόζη, ο Φουρτούνης βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα χτύπησε πάνω στον Μπλέτσα.

5' Σουτ του Μανουσάκη απο καλή θέση, πάνω στον Κουβεντάρη που μπλόκαρε.
8' Απο εκτέλεση κόρνερ ο Μπλέτσας έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απο τα δοκάρια του Τόλιου.
15' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κρανούλα όταν απο λάθος γύρισμα του Θεοδοσιάδη στον Τόλιο, ο Ριστάνης έκλεψε τη μπάλα απο τον τερματοφύλακα του ΑΟΤ αλλά με διπλή προσπάθεια δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα
16' Άμεση η απάντηση του ΑΟΤ με τον Μανουσάκη να μπαίνει μέσα στη μεγάλη περιοχή αλλά να σουτάρει άουτ
31' Απο γέμισμα του Γκαρόζη, ο Ταμέρους έπιασε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Κουβεντάρης
34' Σέντρα του Προβατίδη απο δεξιά, ο Μπλέτσας έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα πάνω απο τα δοκάρια της ομάδας του
48' Απο γύρισμα του Μίνγκα, ο Μανουσάκης προ κενής εστίας πλάσαρε ψηλά, πάνω απο τα δοκάρια του Κουβεντάρη

55' Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Πορβατίδη, πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Κουβεντάρη
59' Σέντρα Προβατίδη, ο Ταμέρους έκανε την κεφαλιά αλλά ο Κουβεντάρης μπλόκαρε. Απο κόρνερ του Μίνγκα, ο Θεοδοσιάδης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
76' Σέντρα του Αντωνιάδη, ο Ταμέρους έπιασε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Κουβεντάρης
83' Ο Τάτσης ειδε την 2η κίτρινη για θέατρο και αποβλήθηκε αν και αγωνίχτηκε μόλις 10' λεπτά

Διαιτητής: Σκούπρας (Κιλκίς) Γκοτσαρίδης - Αποστολίδης (4ος Στεφανίδης)
ΑΟ Τρίκαλα: Τόλιος, Προβατίδης, Αντωνιάδης, Θεοδοσιάδης, Γιώτας, Σαββίδης (73' Τροϊρης), Τελκίνσκι, Μανουσάκης, Γκαρόζης (37' λ.τρ. Μίνγκας), Φουρτούνης (48' Λιοσάτος), Ταμέρους.
Δόξα Κρανούλας: Κουβεντάρης, Τασιούλας, Μπλέτσας, Διαμάντης, Γκόλιας, Γραμμόζης (72' Βλάχος), Παπαβασιλείου, Κάκος, Κλεισούρης (64' Καραγιαννίδης), Τσιατούρας, Ριστάνης (73' Τατσης)