Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

Νίκη Γυναικών – Ήττα των Παίδων - Πρωτάθλημα Γυναικών - ΑΟΡ. Μεγ. Καλυβίων - Α.Σ. Ασκληπιός 0-3 σετ

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό volley η ομάδα του Ασκληπιού δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ομάδα των Καλυβίων να της δημιουργήσει προβλήματα και έτσι ήρθε φυσιολογικά αυτό το 0-3.

Από την αρχή του πρώτου σετ φάνηκε η αποφασιστικότητα των Κοριτσιών του Ασκληπιού που προηγήθηκαν με 3-12 και 4-18 για να πάρει τελικά το σετ με 9-25.
    Στο 2ο σετ ίδια εικόνα, 0-8 και 9-17 για να λήξει το σετ με 14-25, κάτι που συνεχίστηκε και στο τρίτο σετ, με τον Ασκληπιό να προηγείται με 2-10 και 7-20 για να κερδίσει και αυτό το σετ με 8-25 παίρνοντας τελικά την νίκη με 0-3.

Η επόμενη αγωνιστική είναι και η τελευταία αυτής της πρώτης φάσης που θα καθορίσει και την κατάταξη των ομάδων από την οποία θα προκύψουν για πρώτη φορά η Α1 και Α2 κατηγορία της Περιφέρειας.

Τα σετ (1ος ΑΟΡ) 1ο 9-25 σε 17΄, 2ο 14-25 σε 17΄, 3ο 8-25 σε 15΄.
Έπαιξαν ΑΟΡ Μεγ. Καλυβ. (Λαρίσης Δ.) Παπαπολύκαρπου Ε. Μπεγλερίδου Σ. Φλόκα Φ. Δανιήλ Π. Παλιούρα Ε. Ραξιώτη Α. Μαργαρίτη Σ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Τεντολούρη Μ. Χαλκιαδάκη Κ. Χατζή Β. Γεωργίου Α. Καπέλου Ε. Βουλγαράκη Κ. Γιαννούλη Κ. Ντιρογιάννη Α. Γκουτσιούπα Ε. Λεπενώτη Ν. Τόλλιου Ε. Σακελλαρίου Κ.

Πρωτάθλημα Παίδων
ΣΠΑ Καρδίτσας – Α.Σ. Ασκληπιός
3-0 σετ
    Δεν τα κατάφεραν τα αγόρια του Ασκληπιού και έτσι γνώρισαν την ήττα από την ομάδα του ΣΠΑ Καρδίτσας με σκορ 3-0.
    Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Καρδίτσας τα παιδιά του Γούλα δεν μπόρεσαν να βρούν λύσεις απέναντι στους γηπεδούχους παρόλο που υπήρχαν στιγμές στο παιχνίδι που δίνανε την αίσθηση ότι μπορεί να ανατραπεί το αποτέλεσμα.

Στο 1ο σετ και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά για να έχουμε 7-7 και 10-10. Από το σημείο αυτό η ομάδα της Καρδίτσας έκανε ένα σερί 10-2 για να γίνει το σκορ 20-12 και χωρίς να αλλάξει κάτι η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το σετ με 25-19.

Στο 2ο σετ η Καρδίτσα μπήκε πιο δυνατά και αφού έκανε το 8-3 και 17-11 πήρε τελικά το σετ με 25-16.
    Στο τρίτο σετ έγινε μια πραγματική μάχη, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ 8-8, 12-12 και 20-20 για να πάρει τελικά το σετ η ομάδα της Καρδίτσας με 25-22.

Τα σετ (1ος ΣΠΑΚ) 1ο 25-19 σε 20΄, 2ο 25-16 σε 22΄, 3ο 25-23 σε 27΄.

Έπαιξαν ΣΠΑ Καρδίτσας (Θεοδωρίδης Σ) Σταμούλης Α. Καρράς Θ. Ζιαζιόπουλος Π. Αντωνίου Π. Ζιαζιόπουλος Γ. Παπακώστας Σ. Βασιλάκος Χ. Μαλιώρας Α. Μάντζιος Φ.
Α.Σ. Ασκληπιός (Γούλας Θ) Θεοδωράκης Φ. Βήτας Ι. Βήτας Σ. Ντινόπουλος Μ. Μακράκης Δ. Κερασοβίτης Ν. Παυλίδης Α. Ραπτοτάσιος, Ζιώζιας Γ. Θάνο Μ. Τσιρέπας Σ.