Πέμπτη 4 Μαρτίου 2010

Προκρίθηκαν στα πέναλτυ τα Μετέωρα

Τη νίκη και την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Τρικάλων πήρε ο ΑΣ Μετέωρα που επικράτησε του Εθνικού Καστρακίου με 1-3 στην διαδικασία των πέναλτι μετά απο ένα παιχνίδι... ακατάλληλο για καρδιακούς.

Οι κιτρινομπέ προηγήθηκαν με 0-1 με γκολ του Τσιούκα στο 11ο λεπτό ενώ η ομάδα του Γιώργου Ράτζα, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 95' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαστεριάδη.

MVP της αναμέτρησης ήταν ο νεαρός τερματοφύλακας των Καλαμπακιωτών, Δημήτρης Κουτλής ο οποίος είχε πολύ καλή παρουσία και στα 120 λεπτά του αγώνα ενώ παράλληλα απέκρουσε και τρία πέναλτι.