Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2011

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον ΑΟ Τρίκαλα - Νίκησε Θρασύβουλο και άγχος 1-0

VIDEO και φωτογραφίες του αγώνα
Τα Τρίκαλα επέστρεψαν στις επιτυχίες κερδίζοντας με 1-0 τον Θρασύβουλο στο παιχνίδι που άνοιξε την 20η αγωνιστική.

Τα Τρίκαλα ήταν συντριπτικά ανώτερα από τον Θρασύβουλο αλλά δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν χάνοντας το ένα γκολ πίσω από το άλλο.

Ο Κοντογουλίδης άνοιξε το σκορ στο 31’ αλλά το δεύτερο γκολ που θα «κλείδωνε» την νίκη δεν ερχόταν και τα πράγματα δυσκόλεψαν ακόμη περισσότερο όταν έμειναν με δέκα παίκτες στο 73’ λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπουκουβάλα.

Ο Θρασύβουλος αναθάρρησε προσωρινά αλλά τα Τρίκαλα ήταν αυτά που δημιούργησαν και πάλι ευκαιρίες χωρίς ωστόσο το δεύτερο γκολ να έρθει ποτέ.

Το σφύριγμα της λήξης από τον Κατερινιώτη διαιτητή κ. Ίσσαρη βρήκε τους πάντες ανακουφισμένους και τα Τρίκαλα να προσθέτουν ένα ακόμη τρίποντο που τους διατηρεί σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη εξάδα.

SUPER προσφορά του FATSIMARE

ΔΕΙΤΕ 60 τεράστιες φωτογραφίες από τον αγώνα
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ σε ανάλυση 2000 Χ 1328 !

ΕΔΩ

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ σε περιγραφή...sportrikala πρώτον γιατί το fatsimare πρέπει να φωτογραφίζει κατά την διάρκεια του αγώνα και δεύτερον (και κυριότερον) βαριέται να γράψει, οπότε clopypaste...

3' Πρώτη καλή στιγμή για τα Τρίκαλα. Ο Κοντογουλίδης έδωσε στον Μίνγκα ο οποίος απο καλή θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει...
4' Κοντά στο γκολ τα Τρίκαλα. Ο Μίνγκας και πάλι σούταρε μέσα απο την περιοχή, η μπάλα κοντράρισε στον Φρίμπονγκ και αφού βρήκε και τη εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού κατέληξε κόρνερ

6' Ο Κωστάκης με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ σουτ του Ένοκ
7' Και πάλι ο Κωστάκης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ δυνατό σουτ του Μπουκουβάλα έξω απο την περιοχή

11' Σουτ του Λανγκλέ έξω απο την περιοχή φεύγει ελάχιστα άουτ απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Τόλιου

15'΄Το γκολ της χρονιάς πήγε να βάλει ο Κοντογουλίδης όταν μετά απο πάσα του Μίνγκα προσπάθησε μα τακουνάκι να νικήσει τον Κωστάκη ο οποίος και έδιωξε ενστικτωδώς

26' Ο Κωστάκης με υπερένταση διώχνει την μπάλα προ του Μίνγκα που ετοιμαζόταν να πλασάρει

27' Δοκάρι για τα Τρίκαλα με τον Ένοκ. Μετά απο φάση διαρκείας σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Κωστάκη
31' ΓΚΟΟΟΟΛ Μετά απο εξαιρετική κούρσα του Χρήστου απο τα αριστερά, πάσαρε στον Ένοκ και αυτός με την σειρά του βρήκε τον Κοντογουλίδη ο οποίος δεν αστόχησε απο κοντά (1-0)

37' Κεφαλιά του Σταμόγιαννου μπλοκάρει εύκολα ο Τόλιος

46' Καλή στιγμή με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Ένοκ με μονοκόμματο σουτ μετά απο ωραία μπαλιά του Μίνγκα έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

53' Ο Τόλιος μπλοκάρει με υπερένταση μακρινό σουτ του Παληγιώργου

59' Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα να πετύχουν και δεύτερο τέρμα με τον Κοντογουλίδη να βγάζει τετ α τετ τον Μίνγκα με τον Κωστάκη ο οποίος όμως έπεσε στα πόδια του Τρικαλινού επιθετικού και απεσώβησε το γκολ

64' Ο Κωστάκης έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ σουτ του Μίνγκα

65' Κεφαλιά του Σαρακατσάνου έφυγε ελάχιστα άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Κωστάκη

73' Τα Τρίκαλα συνεχίζουν το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς ο Μπουκουβάλας βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα

75' Κίτρινη κάρτα στον Τσιμικλή

76' Ο Κωστάκης διώχνει σε κόρνερ σουτ του Σαρακατσάνου έξω απο την περιοχή

77' Και πάλι ο Κωστάκης διώχνει σε κόρνερ σουτ του Ουέλιγκτον

82' Κεφαλιά του Σαρακατσάνου μετά απο κόρνερ του Μίνγκα έφυγε λόγι πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

83' Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη

88' Κίτρινη κάρτα στον Τόλιο

ΤΡΙΚΑΛΑ -
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ σε ανάλυση 2000 Χ 1328 !
ΕΔΩ

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Ίσσαρης απο την Πιερία με βοηθούς τους κ.. Καραϊσαρίδη (Πιερίας), Πεντζερετζής (Κιλκίς)
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Τρίκαλα (Γιώργος Βαζάκας): Τόλιος, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Κόρμπος, Χρήστου, Κοντογουλίδης (72' Ριζογιάννης), Μίνγκας, Μπριλάκης, Σαρακατσάνος, Ένοκ (90' Μπακομήτρος), Ουέλιγκτον (80' Στεπάνοβιτς)

Θρασύβουλος (Άκης Μάντζιος): Κωστάκης, Μίχος (65' Τσιμπικλής), Κακαράς, Κολοτούρος, Πρίπου, Σταμογιάννος, Τσούτσουρας, Φρίμπονγκ (46' Παληγιώργος), Λανγκλέ (53' Νικλητσιώτης), Μουστόγιαννης, Κατσίκης

Και βιντεάκι στη...ζούλα εξασφαλίσαμε...