Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010

Στο...90φεύγα πήρε βαθμό ο ΑΟ Τρίκαλα

Με λυτρωτή τον γκολκίπερ, Χρήστο Πουρή που ισοφάρισε με κεφαλιά στο 95΄!!!

Ο ΑΟ Τρίκαλα στην χειρότερη εντός έδρας εμφάνιση κατάφερε και έκλεψε τον βαθμό από τον Αγροτικό Αστέρα με στο 95΄ με το 1-1 να αδικεί τους Θεσσαλονικείς.

Τα Τρίκαλα χωρίς αρχή, μέση και τέλος έχασαν από την αρχή του αγώνα τον χώρο του κέντρου από την πολύ καλά στημένη και οργανωμένη ομάδα του Αγροτικού Αστέρα που ήξερε τι ζητούσε στο γήπεδο με παίκτες που πήγαιναν δυνατά πάνω στην μπάλα και είχαν σαφέστατο αγωνιστικό προσανατολισμό.

Η ομάδα του Γιώργου Μπένου ήταν ασύνδετη και κράτησε στην αναμέτρηση ένα παθητικό ρόλο.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν τραγικοί ενώ η αποβολή του Σαββίδη στο 44΄ δυσκόλεψε τα πράγματα.

Οι ποδοσφαιριστές των Τρικάλων σε αυτή την φάση έμειναν στις διαμαρτυρίες για την κόκκινη κάτι που το πλήρωσαν καθώς ο Τσούκλης άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ κακό οι φιλοξενούμενοι δεν ρίσκαραν και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο προωθημένος Πουρής με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το φιλμ του αγώνα

9΄Σουτ του Τσούκλη απέκρουσε ο Πουρής, πλασέ Στεφανίδη και οι γηπεδούχοι απομάκρυναν.
14' Κόρνερ του Ουέλιγκτον προβολή του Σκλιοπίδη,η μπάλα πέρασ επάνω απο τα δοκάρια του Πουρή.
15' Κίτρινη κάρτα στον Ναλμπάντη
17' Μονοκόμματο σουτ του Ούελιγκτον, ο Πουρής απέκρουσε εντυπωσιακά.
32' Κιτρινη κάρτα σε Χασιώτη
40' Ο Ναλμπάντης σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Πουρής έπεσε και μπλόκαρε
42' Κίτρινη κάρτα στον Μινγκα

43' Κίτρινη κάστα στον Σαββίδη
45' Κόκκινη καρτα στον Σαββίδη
45 Γκολ. Απο σέντρα στο 2ο δοκάρι ο Τσούκλης με κεφαλιά έκανε το 0-1
45+1 Πλασέ του Κοντογουλίδη η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
60΄Σουτ του Στεφανίδη απέκρουσε ο Πουρής.