Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2009

Νέο στραβοπάτημα για τον AΟ Τρίκαλα. 1-1 με Νίκη Βόλου στο στάδιο

Ισόπαλο έληξε το θεσσαλικό ντέρμπι ανάμεσα στον ΑΟ Τρίκαλα και τη Νίκη Βόλου με το τελικό 1-1 να κρατάει τους "κυανέρυθρους" εννιά βαθμούς πίσω απο την κορυφή.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μια άκαρπη υπεροχή χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να ανοίξουν το σκορ ενώ στο 2ο 45λεπτο ο Θεοδοσιάδης με τραγικό λάθος έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ένα λεπτό αργότερα όμως ο Ένοκ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Μετά το τέλος του αγώνα Τρικαλινοί φίλαθλοι, καταφέρθηκαν εναντίον του τεχνικού διευθυντή Νίκου Γαλανακόπουλου καθώς θεωρούν ότι ευθύνεται για την κακή πορεία της ομάδας.

Το φιλμ του αγώνα
3΄ Ο Τελκίνσκι πρωωθήθηκε έκανε το σουτ αλλά απο κόντρα η μπάλα πέρασε κόρνερ.
7΄Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη της Νίκης Βόλου. Στην εξέλιξη της φάσης σέντρα του Τελκίνσκι για εκατοστά ο Διαμάντης δεν κατάφερε να την στείλει με το κεφάλι στα δίχτυα.
14΄Μακρινό σουτ του Γκαρόζη μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Νάνι.
25΄Ο Τελκίνσκι πέρασε για τον Μίνγκα, πλασέ έδιωξε σε κόρνερ ο Στάμος.
26´ Μκρινό φάουλ του Γεωργιάδη μπλόκαρε σταθερά ο Τόλιος.
29΄Φάουλ του Μίνγκα έδιωξε με τις γροθιές ο Νάνι.
34΄ Φάουλ για τα Τρίκαλα σε καλή θέση. Εκτέλεσε ο Μίνγκας που "πάτησε" για τον Τελκίνσκι, αυτός έστρωσε στον Σαββίδη, σουτ μπλόκαρε ο Νάνι. Πριν το φάουλ ο Γκαρόζης δέχθηκε κίτρινη.
44΄Σέντρα του Παπαστεργίου για εκατοστά δεν πρόλαβε ο Γκόμεζ την μπάλα.
46΄Ο Αντωνιάδης πέρασε για τον Ενόκ αυτός γύρισε στον Φουρτούνη, σουτ του νεαρού φορ άουτ.
49' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τα Τρίκαλα, όταν απο εξαιρετική ενέργεια του Μίνγκα ο Σαββίδης αμαρκάριστος σούταρε άουτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή.
52΄ ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου. Ο Θεοδοσιάδης στην προσπάθεια του να στείλει την μπάλα στον Τόλιο, την έστειλε με το γόνατο στα δίχτυα των Τρικάλων, πετυχαίνοντας το 0-1 για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.
53 ΓΚΟΟΟΟΛ για τα Τρίκαλα. Ο Διαμάντης πέρασε στον Ένοκ και αυτός με δυνατό σουτ εκανε το 1-1.
56' Κίτρινη κάρτα για τον Τελκίνσκι.
61΄Ο Γκόμεζ γύρισε για τον Σαπανίδη, βγήκε και έδιωξε με τις άκρες των δαχτύλων ο Τόλιος σωτήρια.
67' Σέντρα σουτ του Μίνγκα η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
69΄Ο Μίνγκας έδωσε στον Ένοκ, μακρινό σουτ του τελευταίου , μπλόκαρε ο Νάνι με διπλή προσπάθεια.
87΄Απο κόρνερ του Κυριακίδη, κεφαλιά του Γιώτα άουτ.
92΄εκτέλεση φάουλ του Φουρτούνη η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κατσικογιάννης απο την Ήπειρο.
ΑΟ Τρίκαλα: Τόλιος, Αντωνιάδης, Καρράς, Θεοδοσιάδης, Γιώτας, Σαββίδης, Τελκίνσκι, Μίνγκας(71΄Καλόγηρος), Γκαρόζης(46΄Φουρτούνης), Διαμάντης(59΄Κυριακίδης), Ένοκ.
Νίκη Βόλου: Νάνι, Καρυώτης, Μάγγος, Μωυσίδης, Σωτρίνης, Στάμος, Γεωργιάδης(74΄Μαυρούδης), Παπαστεργίου(87΄Λιάρος), Γκόμεζ, Καρακώστας, Μπογκαντίνοφ(50΄Σαπανίδης).