Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2009

Πετυχημένη η ημερίδα του Συλ. Δρομέων Τρικάλων στο πάρκο Αγίου Γεωργίου

Αν ήταν ο καιρός καλύτερος... η διοργάνωση θα είχε στεφθεί με απόλυτη επιτυχία. Η ημερίδα που διοργάνωσε στον Άι Γιώργη ο Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων έφερε κόσμο στο πάρκο που έτρεξε, παρά τη βροχή, πετυχαίνοντας μάλιστα και ικανοποιητικούς χρόνους.

Η στιγμή της εκκίνησης του αγώνα

Εκκίνηση πήραν περίπου 40 αθλητές κάθε ηλικίας, ένας αριθμός καλός... αν σκεφτεί κανείς και τις άσχημες καιρικές συνθήκες. Εύκολα μπορεί να φανταστεί κανείς ποια θα ήταν η συμμετοχή σε περίπτωση που ο καιρός ήταν με το μέρος των αγωνιζομένων.

Τα αποτελέσματα

Οι νεαροί αθλητές της ΣΜΥ ήταν εκείνοι που κυριάρχησαν στις κατηγορίες αντρών και γυναικών. Μάλιστα στους άντρες, ο νικητής κρίθηκε πάνω στο νήμα με τον Ευάγγελο Τριβιβά να κερδίζει τον συμμαθητή του, Θωμά Ιωάννου με ένα δευτερόλεπτο διαφορά. Ενδιαφέρον πάντως είχε και η συμμετοχή των παιδιών που έτρεξαν 1000μ.