Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2010

To...έπος του 2010. Τρίκαλα - Άρης 4-2 στα πέναλτι (1-1) και πρόκριση στους 16

Ο μεγάλος ΑΟΤ κοίταξε στα μάτια τους Θεσσαλονικείς και κατάφερε να τους αποκλείσει με 4-2 στα πέναλτι ενώ στην κανονική διάρκεια το ματς έληξε 1-1 και στην παράταση δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ.

ΤΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΣΤΟ

Τι και αν ο Άρης αγωνίζεται στην Σούπερ Λιγκ και στην Ευρώπη, τι και αν διαθέτει στις τάξεις της αστέρια τύπου Κόκε, Χαβίτο και Ρουίς και προπονητή στον πάγκο τον φημισμένο Έκτορ Ραούλ Κούπερ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7΄με τον Ρονάλντο Γκιάρο ωστόσο οι Τρικαλινοί απάντησαν στο 31΄με τον Μίνγκα. Ο Άρης θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αλλά στο 85΄ ο Τόχα είχε δοκάρι. Στο 87΄οι κίτρινοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Μισέλ.

Η αναμέτρηση αμαυρώθηκε από τα επεισόδια στο 28ο λεπτό όταν και οι «κίτρινοι» οπαδοί κατευθύνθηκαν προς την κερκίδα των Τρικαλινών με την αστυνομία να είναι απλός θεατής.

Το φίλμ του αγώνα

7΄Ο Χαβίτο εκτέλεσε φάουλκαι ο Ρονάλντο Γκιάρο πέτυχε το 0-1.
12' Μακρινό σουτ του Ντόϊκιτς η μπάλα πέρασε λίγο άουτ απο την εστία του Σηφάκη.
15΄Σέντρα του Μπακομήτρου κεφαλιά του Μίνγκα απέκρουσε ο Σηφάκης.
20΄Κίτρινη στον Κάλβο.
27΄Ο αγώνας διακόπηκε καθώς φίλαθλοι του Άρη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν επεισόδια κατευθυνόμενοι προς την κερκίδα των Τρικαλινών. Μεγάλη αδράνεια των δυνάμεων ΜΑΤ.
31΄Η αναμέτρηση ξεκίνησε στο 31΄και τα Τρίκαλα ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μίνγκα.
45+4 Κίτρινη στον Πουρή γιατί έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής. Φάουλ εκτέλεσε ο Μισέλ και η μπάλα πέρασε κόρνερ αφού βρήκε σε παίκτη του ΑΟΤ.
53΄Κίτρινη στον Ρούσεφ. Φάουλ Ναφτί κεφαλιά του Μισέλ η μπάλα πέρασε άουτ.
66΄Σέντρα του Ναφτί κεφαλιά του Κόκε η μπάλα λίγο άουτ.
69΄Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.
76΄Σέντρα σουτ του Μπουκουβάλα απέκρουσε με τις γροθιές ο Σηφάκης.
80΄Κίτρινη στον Βανγκέλι.
84΄Κόρνερ Ναφτί άστοχη κεφαλιά του Ρουίζ.
86΄Σουτ του Τόχα η μπάλα στο δοκάρι στην επαναφορά σουτ του Ναφτί η μπάλα πέρασε άουτ.
87΄Με δέκα ο Άρης καθώς αποβλήθηκε ο Μισέλ για αγκωνιά στον Κοντογουλίδη.
90+2 Ο Χρήστου για τον Μπαριέντος σουτ άουτ.
90+4 Φάουλ του Νέτο μπλόκαρε ο Πουρής.

Παράταση

91' Κοντινό σουτ Λαζαρίδη άουτ.
100΄Σέντρα Νέτο κεφαλιά Κόκε μπλόκαρε ο Πουρής.