Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

Πρωτάθλημα VOLLEY Ανδρών ΕΣΠΕΚΕΛ - Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ – Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ 0-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των ανδρών του Ασκληπιού στην 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της περιφέρειας.
Σε παιχνίδι που έγινε στο κλειστό της Μπάρας την Κυριακή 4/12/2011 η ομάδα του Ασκληπιού δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την ομάδα της Λάρισας και ηττήθηκε με 0-3.

Στο πρώτο σετ η ομάδα της Λάρισας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι προηγήθηκε με 3-8 και 7-17 για να πάρει τελικά το σετ με 17-25.

Στο 2ο σετ είχαμε πάλι την ομάδα της Λάρισας να προηγείται στο σκορ από την αρχή με τον Ασκληπιό να κάνει το 5-5. Από εκεί και μετά άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ οι φιλοξενούμενοι 8-11 και 11-18. Με ένα σερί 9-3 ο Ασκληπιός έφερε το παιχνίδι στον πόντο 20-21. Δεν είχε όμως συνέχεια  και έτσι και αυτό το σετ κατέληξε στην ομάδα της Λάρισας.

Στο 3ο σετ είχαμε διαδοχικά ισοπαλία στο 3-3 και 6-6. Από εκεί και μετά η ομάδα της Λάρισας άρχισε να παίρνει μια μικρή διαφορά 10-11 και 16-17 για να κερδίσει τελικά και αυτό το σετ με 21-25.

Τα σετ (με 1ο τον Ασκληπιό) 1ο 17-25 σε 26΄. 2ο 22-25 σε 23΄, 3ο 21-25 σε 22΄.
Έπαιξαν Α.Σ. Ασκληπιός ( Γούλας Θ.) Τσιώλης Γ. Προγόνης Κ. Βήτας Σ. Οικονόμου Θ. Παυλίδης Α. Λιανός Θ. Γούλας Θ. Αναγνώστου Α. Μακράκης Δ. Ντινόπουλος Μ. Βήτας Γ.
Ε.Α. Λάρισας ( Ματίκας Κ.) Ματίκας Κ. Μωυσιάδης Τ. Γαλάνης Λ. Ναλετάκης Χ. Μαγκούτης Γ. Αλογαριατζος Ν. Αλεξάκος Ξ. Γιαμούρης Β. Καλύβας Α. Παπαστελου Χ