Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Ήττα των Γυναικών του Ασκληπιού. ΣΠΑ Καρδίτσας – Α.Σ. Ασκληπιός 3-0

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Ασκληπιού, κατά την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της περιφέρειας. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Καρδίτσας το Σάββατο 3/12 στις 20:00, η ομάδα του Ασκληπιού ηττήθηκε από τον τοπικό ΣΠΑΚ με 3-0 σετ.

Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, που στα δύο πρώτα σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες, και με τις δύο ομάδες να παλεύουν μέχρι τέλους για την νίκη.

Στο 1ο σετ η ομάδα της Καρδίτσας προηγήθηκε 5-2 και 17-13, ο Ασκληπιός προσπάθησε έκανε το 21-19, για να πάρει τελικά το σετ η Καρδίτσα με 25-20.

Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός ξεκίνησε με ένα 2-5, με την ομάδα της Καρδίτσας να καλύπτει στη συνέχεια τη διαφορά και να προηγείται με 14-10 και 18-14. Με ένα σερί 7-1 ο Ασκληπιός πέρασε μπροστά με 19-21. Νέα ισοπαλία στο 23-23 και στο 25-25 για να καταλήξει τελικά το σετ στη ΣΠΑΚ με 27-25.

Στο 3ο σετ η ομάδα της Καρδίτσας με τον αέρα του 2-0 πήρε από την αρχή προβάδισμα 7-2 και 18-11 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-12.

Τα σετ (1η Καρδίτσα) 1ο 25-20 σε 27΄, 2ο 27-25 σε 30΄, 3ο 25-12 σε 22΄.

Έπαιξαν: ΣΠΑ Καρδίτσας (Ασημακόπουλος) Κακλιζιώτη Π. Κάντζα Π. Μπρούτσου Μ. Νικολουδάκη Μ. Μπουτίνα Ο. Καρακάξα Ε. Φώτα Ι. Ρόζη Ε. Καρβούνη Ε. Καμπουρογιάννη, Ρακοβίτη Ε. Κρομμύδα Ε.
Α.Σ.Ασκληπιός (Ιόβτσεβ Δ.) Γκουτζιούπα Ε. Λέκκα Μ. Γιαννοπούλου Κ. Βουλγαράκη Κ. Γεωργίου Α. Σκρέτα Χ. Καπέλου Ε. Τεντολούρη Μ. Σακελλαρίου Κ. Μουρατλάρη Β. Χατζή Β. Χαλκιαδάκη Κ.