Πέμπτη 1 Απριλίου 2010

Αναγέννηση Επανωμής - ΑΟ Τρίκαλα 0-1

Ένας ΑΟΤ με ψυχή πέρασε και από την καυτή έδρα της Μακεδονικής κωμόπολης.
Χρυσός σκόρερ για την ομάδα μας ο Ενοκ που στο 67ο λεπτο πήρε μια έξυπνη πάσα απο τον Χρυσάφη και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κόσογλου για το 0-1.

Νίκη στην Επανωμή και συνεχίζουμε...

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

14' Σουτ του Ενοκ, η μπάλα πέρασε άουτ
18' Κιτρινη στον Μανουσάκη
22' Αλλαγή για την Επανωμή. Ο Σακκάς στη θέση του Σαμαρά
28' Φάουλ Δερμιτζόγλου, κεφαλιά του Αποστολίδη, η μπάλα περασε αουτ
46' Αλλαγή για την Επανωμή. Ο Τουμπι στη θέση του Διαμαντιδη
48' Κίτρινη στον Ενοκ

56' Καλή ευκαιρία για την Επανωμή. Φαουλ Δερμιτζόγλου, κεφαλιά Παπατζίκου, σε κόρνερ απέκρουσε ο Τόλιος.
Στη συνέχεια της φάσης, απο το νέο κόρνερ του Δερμιτζόγλου, ο Τουμπι έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
59' Απο σέντρα του Μίγνκα, ο Μανουσάκης έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

59' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Κεραμά, ο Χρυσάφης.

60' Ο Μίνγκας έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στη μεγάλη περιοχή αλλά ο Παπατζίκος τον έκοψε τραβώντας τον με υποψία πέναλτι
64' Κίτρινη κάρτα στον Γιώτα
65' Φάουλ Δερμιτζόγλου, σε κόρνερ έδιωξε ο Τόλιος
66' Κίτρινη κάρτα στον Γκλαμοσακ. Στην εξέλειξη της φάσης, ο Χρυσάφης εκτέλσε το φάουλ αλλά μπλόκαρε ο Κόσογλου
67' Το ΓΚΟΛ για την ομάδα μας. Ο Χρυσάφης για τον Ενοκ, διαγώνιο σουτ με 0-1!!!
69' Μακρινό σουτ του Χουζουνίδη, η μπάλα πέρασε αουτ χωρίς να ανησυχήσει το Τόλιος

73' Αλλαγή για την Επανωμή. Ο Αρχοντίδης στη θέση του Θεοδωρίδη
78' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Μίνγκα, ο Αγγελόπουλος
86' Μακρινό σουτ του Χρυσάφη, η μπάλα έξυσε το οριζόντιο δοκάρι του Κόσογλου
90' Μεγάλη απόκρουση του Τόλιου σε σουτ αντιπάλου ύστερα απο λάθος γύρισμα της τρικαλινής άμυνας, κρατώντας το "μηδεν" για τον ΑΟΤ
91' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Μανουσάκη, ο Φουρτούνης.

Οι συνθέσεις:

Αν. Επανωμής: Κόσογλου, Σαμαράς, Χουζουνίδης, Γκλάμοσακ, Αποστολίδης, Παπατζίκος, Δαμιανίδης, Θεοδωρίδης, Καπούνοβιτς, Δερμιτζόγλου, Πιτσάκας.

ΑΟ Τρίκαλα: Τόλιος, Γεωργίου, Γιώτας, Θεοδοσιάδης, Κοιλιάρας,Τροίρης, Μίγκας, Σαββίδης, Ενοκ, Μανουσάκης, Κεραμάς.