Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2010

Τρίκαλα - Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0

Με αντίπαλο την τύχη του βρέθηκε για μια ακόμη φορά ο ΑΟ Τρίκαλα ο οποίος ήταν καλύτερος απο τη Φιλιππιάδα, δημιούργησε ευκαιρίες, μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα γκολ αλλά... τα τρια δοκάρια και οι άλλες τόσες χαμένες ευκαιρίες περιόρισαν τη νίκη στο 1-0.

Το φίλμ του αγώνα

10' "Κεραυνός" του Σαββίδη λίγο έξω απο τη μεγάλη περιοχή, ο Σταυράκης απέκρουσε, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.
21' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φιλιππιάδα όταν απο κακό γύρισμα του Σαββίδη, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απο τα δοκάρια του Τόλιου. Στη εκτέλεση του κόρνερ, ο Λάππας σούταρε απο καλή θέση αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Γιώτα.
36' Ο Χανιώτης βρέθηκε αμαρκάριστος απο πλάγια θέση, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Σταυράκη
43' Απο εκτέλεση φάουλ του Χρυσάφη, ο Σαββίδης έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι του Σταυράκη
45+ Κίτρινη κάρτα στον Χρυσάφη
46' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Μίνγκα, ο Κεραμάς
46' Σέντρα του Καρρά, ο Κεραμάς έκανε το ανάποδο ψαλίδι αλλά η μπάλα βγήκε λίγο άουτ
56' Κίτρινη κάρτα στον Λέντζο.
57' Ο Χρυσάφης εκτέλεσε φάουλ, ο Σταυράκης απέκρουσε και η μπάλα χτύπησε για 3η φορά στο δοκάρι της Φιλιππιάδας

63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!! Ύστερα απο εκτέλεση κόρνερ και σύγχυσή μέσα στην περιοχή της Φιλιππιάδας, ο Χανιώτης με σουτ έκανε το 1-0
65' Ατομική προσπάθεια του Κεραμά ο οποίος ξεμαρκαρίστηκε, έκανε το σουτ αλλά ο Σταυράκης απέκρουσε
66΄Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Μανουσάκη, ο Διαμάντης
73' Αλλαγή για την Φιλιππιάδα. Στη θέση του Μιχάλη, ο Φλορένσιο
75' Αλλαγή για τη Φιλιππιάδα. Στη θέση του Μπασιούκα, ο Σαλταπίδας
81' Σέντρα του Χρυσάφη, ο Διαμάντης πετάχτηκε στο 2ο δοκάρι, πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ
85' Αλλαγή για τη Φιλιππιάδα. Στη θέση του Γατσέλου, ο Νταλάκας
86' Κίτρινη κάρτα στον Καρρά
87' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Χανιώτη, ο Κοιλάρας
5(;;;) λεπτά καθυστερήσεις
92' Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΟ Τρίκαλα: Τόλιος, Καρράς, Προβατίδης, Γιώτας, Θεοδοσιάδης, Τελκίνσκι, Σαββίδης, Μανουσάκης, Χρυσάφης, Χανιώτης, Μίνγκας.
Εθν. Φιλιππιάδας: Σταυράκης, Μούτας, Κατάπης, Λέντζος, Μαγκλάρας, Κόλλινς, Παππάς, Γατσέλος, Μιχάλης, Μπούρμπος, Μπασιούκας.