Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2012

Iσοπαλία στην Κέρκυρα με τον Όλυμπο για τα Τρίκαλα

Απομακρύνονται περισσότερο από τον στόχο για άνοδο

Στο νησί των Φαιάκων το το σημερινό 1-1 με τον Όλυμπο Κέρκυρας δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο τα σχέδια των Τρικαλινών για κατάκτηση της πρώτης θέσης καθώς μένουν ακόμη πιο πίσω στο βαθμολογικό πίνακα από την πρωτοπόρο Κασσιώπη και πλέον θα είναι θαύμα η υλοποίηση του φετινού στόχου δηλαδή η άνοδος στη Γ' Εθνική.

Οι κυανέρυθροι, προηγήθηκαν στο 42' με τον Κόκκινο, αλλά δύο λεπτά αργότερα δέχτηκαν το τέρμα της ισοφάρισης.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που κυριάρχησαν, χάνοντας κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, αλλά ο Κώστας Ζαφείρης με σωτήριες επεμβάσεις στα τελευταία λεπτά κράτησε την ισοπαλία.

Το παιχνίδι έγινε κεκλεισμένων των θυρών, καθώς ο Ολυμπος εξέτισε κόντρα στα Τρίκαλα, την ποινή μίας αγωνιστικής που επιβλήθηκε στο γήπεδό του, για τα επεισόδια στο παιχνίδι με τη Φιλιππιάδα.