Δευτέρα 4 Απριλίου 2011

Με γκολ του Μίνγκα "γονάτισε" και τον ΠΑΣ Γιάννενα ο ΑΟ Τρίκαλα με 1-0

Ο ΑΟΤ είχε φανταστική απόδοση στο πρώτο μέρος και η νίκη, δεν ήταν μόνο  γοήτρου αλλά και ουσίας καθώς φέρνει την ομάδα μας σε απόσταση βολής από τον Λεβαδειακό.

Ήταν η δεύτερη μόλις ήττα του πρωτοπόρου ΠΑΣ στο πρωτάθλημα.

Τα Τρίκαλα  μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 5’ ο Μπαλού βγήκε μόνος απέναντι από τον Κηπουρό αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον έμπειρο τερματοφύλακα του ΠΑΣ χάνοντας μοναδική ευκαιρία να ανοίξει νωρίς το σκορ…

Ότι δεν κατάφερε ο Μπαλού το σημείωσε στο 20’ ο Μίνγκας που βγήκε πίσω από την άμυνα του ΠΑΣ που αδράνησε σε μπαλιά του Χρήστου και με ιδανικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να σημειώσει το 1-0!

Τα Τρίκαλα δεν απειλήθηκαν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα.

Στην επανάληψη το θέαμα ήταν μετριότατο και τα Τρίκαλα κινδύνεψαν ελάχιστα χωρίς όμως και απειλήσουν επιθετικά.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ. Λιαχούδης από την Μακεδονία. Έδειξε κίτρινες κάρτες στους Μανουσάκη (66’) του ΑΟΤ και  Κυριάκο (34’), Πάντο (58’), Ντεβινσέντι (74’) του ΠΑΣ

ΑΟΤ: Πουρής, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Κόρμπος (87’ Γιώτας), Χρήστου, Κοντογουλίδης (69’ λ.τρ. Ένοκ), Μανουσάκης, Μίνγκας, Μπριλάκης, Μπαλού (26’ λ.τρ. Ριζογιάννης), Σαρακατσάνος

ΠΑΣ Γιάννινα: Κηπουρός, Ντάσιος, Μιχαήλ, Πάντος, Κώτσιος, Κεϊτά (84’ Τζημόπουλος), Ανδράλας (30’ λ.τρ. Ντεβινσέντι), Κυριάκος, Σιαλμάς, Σκούφαλης (66’ Φουρτάδο), Τζάνης

Πλήρες φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα από τον αγωνιστικό χώρο και τις κερκίδες πολύ σύντομα, μείνετε συντονισμένοι...