Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011

Σπουδαίες νίκες για Παναιτωλικό και Λεβαδειακό στην football league σήμερα

Σημαντική νίκη και για τον Λεβαδειακό, με 2-0, επί της Δόξα Δράμας

Ο ΠΑΣ Γιάννινα «υποχρεώθηκε» στη δεύτερη διαδοχική εκτός έδρας ισοπαλία του, αν και άγγιξε τη νίκη, με το γκολ του Ιμπραχίμα Μπακαγιόκο τρία λεπτά πριν από το φινάλε.

Στο 1-1 έμεινε ο πρωτοπόρος της Β’ Εθνικής ΠΑΣ Γιάννινα στην Κατερίνη, στο παιχνίδι με τον Πιερικό, με αποτέλεσμα ο Παναιτωλικός (που κέρδισε εκτός έδρας τον Θρασύβουλο 1-0) να μειώσει τη διαφορά στους 5 βαθμούς.

Ο Ιβοριανός έφτασε τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα και σκόραρε μετά από τέσσερις αγωνιστικές. Ο Πιερικός, όμως, δεν το έβαλε κάτω και με το γκολ του Μιλόσκοβιτς στο 89’ ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Παναιτωλικός συνέχισε αήττητος για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι, φεύγοντας με το «διπλό» από τη Φυλή. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μάριο Γκούρμα, που έφτασε τα 5 γκολ τη φετινή περίοδο.