Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011

Ένας ΑΟΤ "4 αστέρων" έκανε πάρτυ στο Στάδιο σκορπίζοντας στους 4 ανέμους τον Πανθρακικό...

Σκόρπισε τον Πανθρακικό με 4-0 και παραμένει πάντα μέσα στην εξάδα που οδηγεί στα πλέι οφ.
Με σκόρερ τους Μανουσάκη, Μίνγκα, Κοντογουλίδη και Σαρακατσάνο τα Τρίκαλα κέρδισαν με 4-0 τον Πανθρακικό που ήταν εξαιρετικός αλλά είχε απέναντι του τον Πουρή.

Μπορεί στα Τρίκαλα ο καιρός να ήταν μουντός αλλά... στο Στάδιο έλαμψε ο ΑΟΤ.

Οι παίκτες του Γιώργου Βαζάκα επικράτησαν του Πανθρακικού με 4-0, δείχνοντας οτι βρίσκονται σε άριστη αγωνιστική κατάσταση.

Οι “κυανέρυθροι” παρά την ευρεία σε έκταση νίκη τους... δεν είχαν και το πιο εύκολο απόγευμα μιας και οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν ανοικτά και κυνήγησαν το γκολ αλλά όσες φορές πλησίασαν στην περιοχή του Πουρή, ο τρικαλινός πορτιέρο φώναξε “παρών”.

Η εξέλιξη του αγώνα

5' Σουτ του Ούλμερς που ξεμαρκαρίστηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Πουρή να πέφτει και να μπλοκάρει σταθερά.
18' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ορλάντο μπαίνει ο Ρόμπερτς

21' Απο εκτέλεση φάουλ του Ουέλιγκτον και απόκρουση του Ανδριόλα, ο Μανουσάκης πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0
28' Σε αντεπίθεση του ΑΟΤ, ο Μίνγκας βρέθηκε σε καλή θέση αλλά πλάσαρε αδύναμα πάνω στον Ανδριόλα

39' Τετ α τετ του Μαλκί με τον Πουρή και ο τρικαλινός πορτιέρο απέκρουσε. Η μπάλα έφτασε στον Ζησόπουλο που έκανε το μακρινο σουτ αλλά και πάλι ο Πουρής είπε "οχι", απομακρύνοντας με την βοήθεια του δοκαριού.
44' Ο Βαγγελόπουλος, υστερα απο εκτέλση φάουλ, βρέθηκε σε καλή θέση έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα περασε άουτ.
50' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Σαββίδη μπήκε ο Μπακομήτρος
52' Σουτ του Μαγκλί με τον Πουρή να πέφτει ξανά σωστά και να αποκρούσει σε κόρνερ
58' Απο πάσα του Ουέλιγκτον, ο Μίνγκας βρήκε τετ α τετ και πλάσαρε υποδειγματικά για το 2-0
62' Ο Ουέλιγκτον βρήκε τον Μανουσάκη αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε άουτ
65' Φάουλ του Ουέλιγκτον για τον Μανουσάκη ο οποίος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε σους αμυντικούς
67' Απο κλέψιμο του Κόρμπου, η μπάλα έφτασε στον Κοντογουλίδη που πλάσαρε για το 3-0
68' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζιωρτζόπουλου μπήκε ο Σουλτανίδης
74' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Ουέλιγκτον μπήκε ο Γιώτας
83' Ο Αχιλλέας Σαρακατσιάνος με κοντινο πλασέ έκανε το 4-0
84' Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στη θέση του Μίγνκα ο Στεπάνοβιτς

Κίτρινες κάρτες: Μίνγκας, Ευαγγελόπουλος, Χρήστου, Τζιωρτζόπουλος, Λιαπάκης

ΑΟ Τρίκαλα: Πουρής, Μπουκουβάλας, Σαββίδης (51΄Μπακομήτρος), Κόρμπος, Χρήστου, Κοντογουλίδης, Μανουσάκης, Μίνγκας (84΄Στεπάνοβιτς) , Μπριλάκης, Σαρακατσάνος, Ουέλιγκτον (75΄Γιώτας)

Πανθρακικός: Ανδριόλας, Περπερίδης, Τζωρτζόπουλος, Νατσούρας, Βαγγελόπουλος, Ζησόπουλος, Νικέζ (70΄Λιαπάκης), Κρίστ, Μαλκί, Ούλεμερς, Ορλάντο (17΄Ρομπέρ).